5 רעיונות לגינה מיניאטורית שתאהבו

אם אתה רוצה להשתמש בגינה המיניאטורית שלך כדי לקשט את הבית שלך
אם אתה רוצה להשתמש בגינה המיניאטורית שלך כדי לקשט את הבית שלך, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לבחור סגנון.
אתה לא צריך להיות מומחה כדי ליצור גינה מיניאטורית יפה משלך. עם מעט חומרים ממוחזרים וקצת דמיון, זה בעצם ממש קל.

ישנם יתרונות רבים לשילוב צמחים בביתך, החל מסיוע בניהול מתח וכלה בקידום בריאות הנפש. למרות שאנשים רבים לא יודעים זאת, אפילו המגע הקטן הזה עם הטבע יכול להגביר את האנרגיה שלך, ולעזור לך להירגע. אז, האם אתה מוכן לעשות גינה מיניאטורית לבית שלך?

לא לכולם יש מספיק מקום לגינה גדולה ומרווחת. עם זאת, יש כמה דרכים פשוטות שבהן תוכל להתאים חללים קטנים כדי לאפשר לך להתחבר מחדש לעולם הטבע. והדבר הטוב ביותר הוא, שאתה לא צריך להיות מומחה לגינון, או להשקיע סכומי כסף אדירים.

עם קצת יצירתיות, אתה יכול להשתמש בחומרים ממוחזרים כדי ליצור גינה מיניאטורית יפה שתמלא את הבית שלך בצבע ובחיים.

רעיונות לגינה מיניאטורית לבית שלך

גנים מיניאטוריים הם יותר מסתם טרנד אופנתי חולף. למרות שהם עוזרים להוסיף מגע של עיצוב טבעי לבית שלך, הגנים המיניאטוריים האלה יעזרו גם לטהר את האוויר וליצור סביבה מרגיעה יותר. בואו נסתכל על כמה רעיונות שונים:

1. גינה מיניאטורית של קופסת פח

שימוש בפחיות ממוחזרים היא אחת הדרכים הטובות ביותר ליצור גינה מיניאטורית לבית שלך. פח הוא חומר חזק ואיכותי, עמיד בפני חום ולחות כאחד. בנוסף, קופסאות פח הן פריט ביתי נפוץ, שלעתים קרובות נותרים מונחים.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא ליצור חורים קטנים בתחתית כדי לאפשר עודפי מים לברוח. לפני שתילת הזרעים שלך, אתה יכול לקשט את הפחיות שלך עם צבע אקרילי, מדבקות, סרטים, או כל דבר אחר שאתה אוהב.

2. גני תיקים

כפי שכבר הזכרנו, כשמדובר ביצירת גינה מיניאטורית משלך, כל מה שאתה צריך זה קצת יצירתיות. בשביל הרעיון הזה, אנחנו הולכים לבקש מכם לחפור את כל התיקים הישנים והלא רצויים שלכם מהארון, ולהפוך אותם לאדניות ייחודיות.

זה לא משנה אם הם עשויים נצרים, עור או בד - כל תיק יד יכול להתאים בקלות לגידול צמחים ופרחים. הדבר המעניין ביותר ברעיון זה הוא שתיקים מושלמים להכנת גינות תלויות, בין אם זה בפנים או בחוץ על המרפסת שלך.

3. גינה תלויה בבקבוקי פלסטיק

אתה לא צריך להיות מומחה כדי ליצור גינה מיניאטורית יפה משלך
אתה לא צריך להיות מומחה כדי ליצור גינה מיניאטורית יפה משלך.

רוצה למחזר ולהצטרף למאבק להצלת כדור הארץ? ובכן, במקרה כזה, אתה הולך לאהוב את הרעיון הבא הזה. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לאסוף כמה בקבוקי פלסטיק ריקים, ולהפוך אותם לעציצים.

היתרון בשימוש בפלסטיק הוא שהוא עמיד בפני שמש וגשם, מה שהופך אותו למושלם עבור אזורים חיצוניים. למעשה, הצורה שלהם גם הופכת אותם לאידיאליים להכנת גינות אנכיות.

כדי להמיר את הבקבוקים שלך לאדניות, פשוט בצע חתך אופקי לאורך צד אחד של הבקבוק שלך, וודא שהוא רחב מספיק כדי שהצמח שלך יצמח דרכו. לאחר מכן, צור כמה חורים בצד הנגדי כדי לאפשר עודפי מים להתנקז. עבור אפשרות זו, אנו ממליצים לגדל עשבי תיבול ופרחים קטנים.

4. גינה מיניאטורית עם אדניות מסננת

עם חורי הניקוז המוכנים שלהם, מסננות מטבח ממתכת מייצרות את העציצים המושלמים. אם יש לך מסננת ישנה שאינך משתמשת בה יותר, למה שלא תעניק לה חיים חדשים בגינה המיניאטורית שלך?

הרעיון הזה עובד ממש טוב באזורים חיצוניים. אתה יכול להציג את המסננות שלך על שולחנות או אפילו לתלות אותן מהתקרה. מכיוון שחומר זה לא ייפגע ממים, אתה יכול אפילו להשאיר אותם באוויר הפתוח. אם אין לך מסננת, אתה יכול פשוט להשתמש בצ'ינואיס במקום.

5. גינות ארגז עץ

למרות שארגזי עץ הם קצת יותר גדולים מחלק מהפריטים האחרים שבדקנו במאמר זה, הם יכולים להיות אופציה מצוינת עבור גינות מיניאטוריות. מדובר בפריטים ממש זולים, שלעתים קרובות נזרקים לפח על ידי סופרמרקטים וחנויות מכולת. עם זאת, תצטרך לרפד את פנים הארגז כדי למנוע מהאדמה לברוח החוצה דרך הצדדים.

אתה יכול להשלים סוג זה של גן מיניאטורי עם שביל חצץ קטן ואפילו בריכה מלאכותית. התוצאה הסופית לא תהיה תלויה רק בכמות השטח שתצטרך לעבוד איתו, אלא גם בדמיון שלך. עבור אפשרות זו, אנו ממליצים לשתול עשבי תיבול או ירקות ארומטיים.

דברים שצריך לזכור

כדי לשמור על הגינה המיניאטורית שלך במצב טוב, הקפד לקחת בחשבון היבטים כמו המיקום, האקלים וסוג הצמחים שבהם אתה הולך להשתמש. זכור, כמה צמחים קטנים גדלים טוב יותר בתוך הבית, שם יש פחות חשיפה לאור שמש ישיר.

אם אתה רוצה להשתמש בגינה המיניאטורית שלך כדי לקשט את הבית שלך, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לבחור סגנון. אתה יכול ללכת על מראה רומנטי, כפרי או אפילו וינטג'. יש מאות אפשרויות לבחירה!