צמד העיצוב צ'ארלס וריי אימס

ב-Cranbrook היא הכירה ועבדה לצד צ'רלס אימס ו-eero saarinen
ב-Cranbrook היא הכירה ועבדה לצד צ'רלס אימס ו-eero saarinen, והכינה עיצובים לתחרות הריהוט האורגני של MoMA.
ה-Eames עיצבו רהיטים ומוצרים אחרים עם פרטים מסוגננים וחדשניים. הם תמיד עמדו בחזית העיצוב.

צ'ארלס וריי אימס היו צמד דינמי שיצר רהיטים ועיצובי מוצרים איקוניים רבים במאה ה-20. הזוג האמריקאי התהדר ביכולת יצירתית עצומה ותרם תרומה חשובה בעיצוב ובאדריכלות מודרניים. מלבד אדריכלות, השניים עבדו גם בעיצוב רהיטים, ציוד וקולנוע.

צ'ארלס אימס

צ'ארלס אורמוד אימס נולד בשנת 1907. כשגדל, למד אדריכלות לזמן קצר באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס מ-1925 עד 1928 לפני שגורש. מקורות רבים טוענים שגירושו היה תוצאה של ההגנה העזה שלו על האדריכלות המודרנית ועל לויד רייט הפרנק.

לאחר שהותו באוניברסיטת וושינגטון, הוא נסע לאירופה בשנת 1929 ושם, התחבר למוחות הגדולים ביותר של התנועה האדריכלית המודרנית. ביניהם, le corbusier, mies van der rohe, ו-walter gropius.

לאחר שחזר מאירופה, אימס פתח סטודיו לאדריכלות בסנט. לואי ב-1930 לצד צ'רלס גריי ווולטר פאולי. למרבה הצער, הקבוצה סגרה את הסטודיו שלה ב-1934 בגלל חוסר עמלות.

אבל איימס פתחה סטודיו אדריכלי נוסף ב-1935 עם רוברט וולש והציגה את בית מאייר בכפר צייד כדי להכריז על שותפותם. אימס מצא השראה רבה מהאדריכל הפיני אליאל סארינן, ובנו, אירו והשלים איתם פרויקטים משותפים.

יחד עם Eero Saarinen, צ'ארלס הגיש את הרהיטים שלהם לפאנל התערוכות של MoMA Design Organic in Home Furnishings וזכו בפרסים על העיצובים שלהם.

הם השתמשו ושיפרו את טכניקת כיפוף העץ של אלבר אלטו. מאוחר יותר, אליאל סארינן יעניק לצ'רלס מלגה ללימודי עיצוב באקדמיה לאמנות של קרנברוק, שם יהיה מאוחר יותר פרופסור ב-1939.

שנה לאחר מכן, ב-1940, הוא עלה להיות ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי. 1940 המשיכה להיות שנה חשובה עבור צ'ארלס ועיצוב מודרני, שכן מאוחר יותר יפגוש את הסטודנט החדש של קרנברוק ריי קייזר, אשתו לעתיד.

ריי אימס

ריי-ברניס אלכסנדרה קייזר איימס נולדה ב-1912 בסקרמנטו, קליפורניה. לאחר שנודעה בכמה ערים בצעירותה, היא המשיכה ללמוד בקולג' בנט וסיימה את לימודיה ב-1933.

צ'ארלס וריי אימס היו צמד דינמי שיצר רהיטים ועיצובי מוצרים איקוניים רבים במאה ה-20
צ'ארלס וריי אימס היו צמד דינמי שיצר רהיטים ועיצובי מוצרים איקוניים רבים במאה ה-20.

לאחר סיום לימודיה המשיכה ללמוד ציור בניו יורק אצל הנס הופמן. מאוחר יותר, היא הקימה את קבוצת האמנים האירופית ב-1936 ושנה לאחר מכן פתחה את התערוכה הראשונה שלה במוזיאון על שפת הנהר במנהטן.

בסופו של דבר היא תלך בדרכה לקראנברוק. ב-Cranbrook היא הכירה ועבדה לצד צ'רלס אימס ו-eero saarinen, והכינה עיצובים לתחרות הריהוט האורגני של MoMA.

מה שעובד טוב טוב יותר ממה שנראה טוב כי מה שעובד טוב מחזיק מעמד.

-ריי איימס-

צמד העיצוב, ה-eames

צ'ארלס אימס וריי קייזר התחתנו בשיקגו ב-1941. לאחר מכן, הם עברו ללוס אנג'לס כדי להתחיל מסע עיצובי יחד; זו הייתה תחילתה של קריירה מצליחה. מאוחר יותר, לקראת סוף שנות ה-40, השניים תכננו והקימו את בית אימס, הידוע גם בשם בית המקרים מס' 8, עבור התוכנית Case Study של מגזין האמנות והאדריכלות. מאוחר יותר זה יהפוך לביתם האמיתי.

בלוס אנג'לס, צ'ארלס עבד כמעצב תפאורה בחברת המדיה MGM. בזמן שהוא עבד שם, הזוג המשיך לעצב ויצר את הקזאם! מכונה, שהייתה מכבש עץ שכופף לעיקולים מורכבים דרך שני מישורים גיאומטריים. מאוחר יותר ב-1942, הם הקימו את חברת Plyformed Wood, המייצרת חמישה, אלפי לוחות עץ ביום עבור צבא אירופה.

אבל מאוחר יותר ימכרו בני הזוג את החברה לאור בעיות כלכליות. למרות שהחברה כבר לא הייתה שלהם, צ'ארלס המשיך כמנהל המחקר והפיתוח במשך כמה שנים.

פריטי ריהוט שזכו בפרסים

בשנת 1946, MoMA ארגנה תערוכה בשם "רהיטים חדשים מאת צ'רלס אימס". התערוכה הציגה את כסאות הדיקט המפורסמים, שעוצבו על ידי בני הזוג בשנים 1945-1946.

הכסאות נועדו לספק עיצוב איכותי במחיר חסכוני. זמן קצר לאחר מכן, חברת אוונס הרימה את העיצוב והחלה לייצר את הכיסאות. הרמן מילר המשיך בתהליך, הפיץ ומסחר אותם ב-1949.

שנה קודם לכן ב-1948, הזוג eames זכו בפרס השני בתחרות הבינלאומית של moma לעיצוב רהיטים בעלות נמוכה עם כניסה חדשנית. הם הגישו סט של כסאות פיברגלס. ההגשה הייתה ראשונה מסוגה: כסאות פלסטיק ללא בטנה.

הכיסאות נבעו מקונספט פשוט אך חדשני. גם המבנה שלהם היה פשוט והציג וריאציות שונות. העיצוב המיר אותו לרהיט אוניברסלי שישפיע רבות על עיצוב ואדריכלות של המאה ה-20.