עיצוב פנים והפסיכולוגיה של הצבע

הפסיכולוגיה של הצבע מנסה ללמוד ולהבין את המושגים הללו לעומק יותר
הפסיכולוגיה של הצבע מנסה ללמוד ולהבין את המושגים הללו לעומק יותר.
תאמין או לא, אתה יכול לבטא את הרגשות שלך באמצעות צבע. צבע הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצוב פנים, והיום, אנו רוצים לספר לכם קצת יותר על הפסיכולוגיה של הצבע, ועל מקומו בעיצוב הבית.

המוח האנושי הוא אחת המכונות המופלאות והמורכבות ביותר של הטבע. הדרך בה אנו תופסים את העולם וכיצד הוא משפיע עלינו מבחינה רגשית יכולה גם להשפיע על האופן שבו אנו פועלים ומתנהגים. הפסיכולוגיה של הצבע מנסה ללמוד ולהבין את המושגים הללו לעומק יותר.

צבע הוא סוג של תקשורת לא מילולית ונמצא בשימוש נרחב בעיצוב פנים. הבנת הרעיון הזה תעזור לך לתכנן טוב יותר את העיצוב בבית שלך כך שכל חדר יראה וירגיש בדיוק איך שאתה רוצה אותו.

אם אתם חושבים לתת לבית שלכם מראה חדש אבל אתם לא ממש מצליחים להחליט באילו צבעים להשתמש, זה המאמר בשבילכם. לפני שתחליט על לוח הצבעים שלך, תצטרך לחשוב היטב מה אתה רוצה להשיג בכל חדר, ואיך אתה רוצה שהבית שלך ירגיש. זהו המפתח לעיצוב מוצלח. היום, נספר לכם את העקרונות הבסיסיים מאחורי הפסיכולוגיה של הצבע.

אדומים דרמטיים

אדום הוא אחד הצבעים החמים ביותר. זה ממריץ, מגרה את החושים ומעורר את התיאבון. לכן תמצאו אותו לעתים קרובות בחדרי אוכל בסגנון קלאסי, ואפילו במטבחים. בשימוש נכון, אדום יכול להיות אופציה נהדרת עבור הבית שלך.

עם זאת, עליך להיות זהיר בעת השימוש בצבע זה. מחוץ להקשר, ובחדרים המיועדים למנוחה (כמו חדרי שינה), אדום פשוט לא עובד. אינטנסיבי ותוסס, זה יכול להגביר תחושות של תסיסה ועצבנות.

הפסיכולוגיה של הצבע - צהובים

צהוב הוא הצבע של אופטימיות ואושר. הוא חם, בהיר ומלא אנרגיה. זהו אחד הצבעים המושכים את העין ומושך תשומת לב רבה בשימוש בפנים. צהוב הוא צבע שמעורר יצירתיות, רעיונות חדשים ועוזר לנו למצוא פתרונות.

הפסיכולוגיה של הצבע - צהובים
הפסיכולוגיה של הצבע - צהובים.

שוב, עם זאת, חשוב להיות זהיר עם אופן השימוש בו. יותר מדי צהוב יכול לאמץ את העיניים שלך, ולגרום לתחושות של תסכול. עובדה מוזרה נוספת היא שנראה שתינוקות בוכים יותר כשהם מבלים בחדרים צהובים. עם זאת בחשבון, עדיף להשתמש בו במשורה אם אתה רוצה לשלב אותו בעיצוב שלך.

כחול וירוק

כחול הוא צבע השלום. בשילוב עם לבן, זה מקדם אינטליגנציה וריכוז. אמנם יש לו כמה קונוטציות אחרות, אבל בעיצוב פנים, הוא משמש בדרך כלל בחללים שבהם מעצבים רוצים לקדם בהירות מחשבתית, סדר ורוגע.

לירוקים יש השפעה דומה, אך הם קשורים לעתים קרובות יותר לטבע ולטבע. כל נגיעות של ירוק בבית שלך יוצרות קישור ישיר עם אמא טבע. במקרים רבים, ההשפעות שלו מרגיעות ומרגיעות אפילו יותר מכחול.

צבעים ניטרליים

יחד עם שחור ולבן, חומים, בז', קרמים ואפורים הם כולם צבעים ניטרליים. חום הוא תערובת של כמה צבעים שונים והוא סמל לאדמה, לשורשים ולמקורות. בעיטור, זה יכול לשמש כדי ליצור תחושה של הרמוניה משמש כדי להשלים צבעים אחרים.

בז' וקרמים הם אמינים, דיסקרטיים, אלגנטיים ורב-תכליתיים. גווני בז', במיוחד, ידועים כנייטרליים במיוחד, מרגיעים ומרגיעים. אחד היתרונות של שימוש בז' בתפאורה שלך הוא שההשפעה הרגשית שלו יכולה להשתנות בהתאם לצבע שאתה משלב אותו איתו. זו הסיבה שהוא משמש לעתים קרובות כל כך כצבע רקע בבתים, מכיוון שהוא עוזר לקבוע את התחושה הכללית בחדר.

הפסיכולוגיה של הצבע - הביעו את הרגשות שלכם באמצעות צבע

הבנת ההשלכות הפסיכולוגיות של כל צבע תעזור לכם לתכנן את פנים הבית בצורה יותר רפלקטיבית ופחות אימפולסיבית, כך שלא תסתמכו רק על הטעם האישי. אמנם הטעם שלך חשוב, אבל זה יכול להגביל את שילובי הצבעים שאתה מנסה בבית שלך.

הבנה טובה יותר של הכוח שיש לצבעים על המצב הרגשי שלנו יכולה להיות כלי נפלא לעיצוב מצבי הרוח שלנו ושל הסובבים אותנו. התחל על ידי החלטה איזה צבע אתה רוצה לדמיין כאשר אתה נמצא בכל חדר. טיפ אחרון - נסו לוודא שירוק הוא אחד מהם. זה יהווה תוספת פנטסטית לבית שלך.