מדפי חתולים: חללים דקורטיביים חתוליים

המדפים הנפוצים ביותר לחתולים דומים למדפים הצפים שבהם אתם משתמשים כדי לקשט את הבית שלכם
המדפים הנפוצים ביותר לחתולים דומים למדפים הצפים שבהם אתם משתמשים כדי לקשט את הבית שלכם.
מדפי חתולים מאפשרים לך לספק מרחב משחק עבור בן לוויה החתולי בעל ארבע הרגליים. הם יכולים אפילו להתאים בצורה מושלמת את הסגנון, הצורה והעיצוב של החדר שלך.

מדפי חתולים הם אופציה מצוינת לאוהבי חתולים ואלגנטיות כאחד. אם אתם בעלי חתולים, תדעו שהם בעלי חיים שאוהבים לטפס והם מטורפים על הרפתקאות.

עם זאת, זה מפסיק להיות כיף כשהם מקלקלים את העיצוב על ידי קפיצה עליו או על ידי השתלטות על חללים שלא חשבת לתת להם. ובכן, עם סוג זה של שטח, גם אתה וגם חיית המחמד שלך מאושרים.

מהם מדפי חתולים?

המדפים הנפוצים ביותר לחתולים דומים למדפים הצפים שבהם אתם משתמשים כדי לקשט את הבית שלכם. הם מותאמים לחלל הקיר וניתן למצוא אותם בצורות, גדלים וצבעים שונים.

במקרה הספציפי של מדפים המיועדים לשימוש של חתולים, תגלו שהם גם מרופדים כך שיהיו נוחים. יש גם כאלה שמגיעים עם אביזרים דמויי מערה, שמלבד משחק בגבהים שונים, מספקים מקום לנוח בנוחות.

למעשה, ישנם כמה מדפים הכוללים מגרדים ואביזרים אחרים בסגנון חדר כושר. כמו כן, תוכלו למצוא מדפים המיועדים להתקנה בחלונות, כך שהמלווים החתוליים שלנו יוכלו ליהנות מהנוף, משהו שהם גם אוהבים.

איך בוחרים את המקום המושלם להתקנת מדפים לחתולים?

כמו בכל סוגי הדקורציה, בחירת המיקום המושלם מבטיחה, במידה רבה, את הצלחת השימוש בו. זה לא אותו דבר להציב מדפים לחתולים בסלון כמו במטבח, למשל.

מדפי חתולים מאפשרים לך לספק מרחב משחק עבור בן לוויה החתולי בעל ארבע הרגליים
מדפי חתולים מאפשרים לך לספק מרחב משחק עבור בן לוויה החתולי בעל ארבע הרגליים.

המקום המושלם להתקנת מדפים לחתולים בבית תלוי בטעמו של החתול. כן, נכון, אתם יכולים לשים את מדף החתולים היפה והאלגנטי ביותר בסלון, אבל אם המקום האהוב על החתול שלכם לשחק בו הוא בחדר האוכל, תתקשו לגרום לחתול להשתמש בו.

כמובן, ישנן שיטות ללמד את החתול שלך להשתמש במדפים שלו, על זה נדבר בהמשך. אבל מה שאנחנו באמת רוצים ללמוד זה איך להתאים את העיצוב שלך עם אביזרי מדפים אלגנטיים שימושיים לחתולים.

  • מקום פנוי: אם אתה מתכוון למקם את מדף החתול שלך בסלון וזה מקום צר, עדיף לא להשתמש באביזרים גדולים וחזקים. כדאי לבחור במדף גבוה וצר מסוג סולם שלא בולט יותר מדי. אם, לעומת זאת, יש לכם סלון גדול, תוכלו להרשות לעצמכם להתקין מדפים גדולים עם עמודים וגשרים.
  • חומר פני השטח: חשוב מאוד להתייחס לחומר הקיר עליו יחוברו האביזרים. כי אם הוא לא עמיד הקיר עלול להינזק בזמן ההתקנה או, אפילו יותר מסוכן, להינזק כשהחתול מטפס. אולי אפילו גורם למדף ולחיית המחמד ליפול. במקרה של מדפי חלונות, עליך להיות בטוח בהתנגדות או בחוזק הזכוכית.

מה הגובה המושלם למדפים לחתולים?

המדפים לחתולים צריכים להיות גבוהים ככל האפשר. אם התקרה שלך נמוכה, היא יכולה להגיע כמעט עד מתחת לקצה שלה. זכור שלמרות שחתולים הם מגשרים מצוינים, אז המדפים צריכים להיות בצורת סולם. הנח את הראשון במרחק של כ-50 ס"מ מהקרקע.

זה ימנע מהחתול שלך לפגוע בעצמו כשהוא קופץ מלמעלה למטה וגם ימנע מהחתול לבחור חפצי נוי אחרים כדי להקל על המסע שלו.

זה גם יהיה מאוד שימושי אם תוכל לזהות ולהבין את אישיותו של החתול שלך. לעתים קרובות, ייתכן שלא יהיה צורך להציב את מדפי החתולים גבוה מדי, במיוחד אם החתול שלך אינו מעוניין בגבהים.

סוגי מדפים לחתולים

מדרגות

זהו אחד הסוגים הנפוצים ביותר. זה מורכב משלושה חלקים בודדים או יותר. הרעיון הוא שאתה מתקין אותם בגבהים שונים, כפי שהשם מרמז, ביצוע סולם. מומלץ להשלים אותם עם אביזרים דמויי מערה כדי שגם החתול יוכל לנוח שם.

עם רמפות

מדף זה דומה לזה שציינו למעלה ויש להתקין אותו באותו אופן, ויוצר סולם. ההבדל הוא שבין כל אחד מהחלקים יש רמפות. זה יאפשר לחתול שלך לנוע בין מדף אחד למשנהו ללא צורך לקפוץ. אתה יכול גם להשלים אותם עם סוגים אחרים של אביזרים לחיות מחמד.

ערסל

סוג זה של מדף מגיע בחתיכה אחת, הוא אידיאלי להשלים כל אחת משתי האפשרויות שהוזכרו לעיל. כפי שהשם מרמז, מדף זה מקובע לקיר וכולל מסגרת בצורת מגש המתפקדת כערסל.

אחרים מקובעים לקיר של צלחת עץ עם שני מבנים קבועים בכל קצה ובד חזק הנמתח מצד לצד.

ערסל חלון

סוג זה של מדף לחלון הוא אופציה אם יש לך נוף מקסים וחלון מוצק. הם פשוטים מאוד אבל אהובים על חתולים. הם מגיעים במסגרת מרובעת יציבה עם בד רך שחתולים יכולים לנוח עליו והוא מקבל צורה של ערסל.

הם נצמדים לכוס עם ארבע כוסות יניקה גדולות. שני כובעים ממוקמים במבנה התחתון והשניים האחרים מחוברים לשני חבלים תומכים; החבלים נותנים לערסל את כוחו.

מדפים מודולריים

זה לא אותו דבר להציב מדפים לחתולים בסלון כמו במטבח
זה לא אותו דבר להציב מדפים לחתולים בסלון כמו במטבח, למשל.

זהו סוג מאוד נחמד ואלגנטי של מדף ספרים. זה מגיע משלושה או יותר מודולים של חלת דבש עם חורים המחברים אותם זה לזה. בדרך כלל הם עשויים מעץ ועובדים טוב מאוד כמיטת חתולים.

בחלק העליון תוכלו לשים אביזרים דקורטיביים נוספים שחתולים נהנים מהם, כמו צעצועים ופינוקים לחתולים.

מדפי עצים לחתולים

זהו סוג של מדף ספרים גדול מדי. מומלץ לקירות גדולים או לפינות ריקות ולפעמים תפלות.

כפי שמעיד שמו, הוא בצורת עץ, קבוע לקיר עם מספר מפלסים הנתמכים על ידי המבנה הראשי. בנוסף למדרגות, יש לו בדרך כלל עמדות גירוד, מיטות ומערות.

מה עליי לעשות אם החתול שלי לא ישתמש במדפים?

כחובב חתולים, תדע שחתולים הם ניאופוביים, כלומר, הם נזהרים מכל דבר חדש ולא מוכר. עם זאת, אתה יכול לנסות לפתות את החתול שלך לכל מדף עם החטיף האהוב עליו או עם חתול. זה יהיה תהליך שלם שבו אתה חייב לתת להם מקום וזמן.

סביר להניח שאם מדף החתולים ממוקם במקום בו החתול שלכם אוהב להיות, בעזרתכם, החתול שלכם יאבד את הפחד שלו, ויתחיל ליהנות ממנו. זכור, אתה יכול למקם מיטה בחלק העליון, כמו גם לנסות להשאיר שם קצת אוכל.

הפוך את החתול שלך מאושר עם מדפים דקורטיביים

מדפים לחתולים הם יפים, נכון? אתה כבר לא צריך לדאוג לתת לחברך בעל הארבע רגליים חללים מיוחדים, כי אתה יכול למצוא מדפים המתאימים לסגנון החללים שלך.

אתם מוזמנים לשלב את המדפים הללו כראות עיניכם, במיוחד אם יש לכם שניים או שלושה חתולים. הם יזדקקו למקומות בטוחים עוד יותר כדי ליהנות, ובאופן אידיאלי הם צריכים לעשות זאת בנחת מבלי לפגוע בעיצוב ובקישוטים שלך.