איך ליצור סאונה ביתית משלך?

למד כיצד ליצור סאונה ביתית משלך
למד כיצד ליצור סאונה ביתית משלך, וליהנות מאותם רגעים של שקט, שלווה ורגיעה.
למד כיצד ליצור סאונה ביתית משלך, וליהנות מאותם רגעים של שקט, שלווה ורגיעה.

במאמר זה, אנו רוצים להראות לכם כיצד ליצור סאונה ביתית משלכם. למרות שזו עשויה להיראות כמו משימה כמעט בלתי אפשרית, אנו רוצים להראות לך כמה אפשרויות שונות שעשויות רק לגרום לך לשקול מחדש להתקין אחת בבית שלך.

כולנו צריכים זמן לשבת ולהירגע מדי פעם, ואיזה מקום טוב יותר למצוא את הרגעים היקרים האלה של שלווה ושלווה מאשר בחדר האמבטיה? יש כל כך הרבה כלים שונים לרשותכם - קרמים, שמנים, מלחי אמבט, מוזיקה מרגיעה, תאורה רכה וחמימה...

למרות שהסאונה עשויה להיות קשורה לעתים קרובות למדינות נורדיות, הן מצאו פופולריות ברחבי העולם. במאמר הבא, אנו רוצים להראות לך כמה דרכים שונות שבהן תוכל ליצור סאונה ביתית משלך, ולהפוך את חדר האמבטיה שלך למקום של מנוחה ורגיעה. אנו מקווים שתיהנו!

היתרונות של סאונה

ראשית, אנו רוצים לספר לכם על היתרונות הרבים של שימוש בסאונה:

  • כאשר אתה מתחיל להזיע, הנקבוביות נפתחות. זה עוזר לסלק רעלים ולכלוכים בעור.
  • סאונות משפרות את זרימת הדם, ועוזרות להיפטר מרעלנים בגוף.
  • אמנם זה אולי לא מרגיש ככה בהתחלה, אבל ישיבה בסאונה יכולה לעזור לך לנשום בקלות רבה יותר.
  • הם יכולים לעזור להקל על כאבי מפרקים כגון דלקת פרקים.
  • סאונות יכולות לעזור להקל על כאבים כלליים.
  • הם יכולים אפילו להילחם בבעיות כגון נדודי שינה. הסיבה לכך היא שבילוי בסאונה יכול לעזור לך להרגיש רגוע יותר, הן נפשית והן פיזית.

סוגי סאונה

לפני שנמשיך להסביר כיצד להכין סאונה ביתית משלך, אנו רוצים להסתכל על כמה מהסוגים השונים בשוק:

1. סאונה פינית: ידועה גם בתור סאונה יבשה, סוג זה כולל חימום אבנים, שמתחילות להפיץ חום יבש בהדרגה. הטמפרטורה בדרך כלל נעה בין 158 ל-90 מעלות צלזיוס.

2. חמאם טורקי: ידוע גם בתור חמאם, חמאם טורקי משתמש במים ובקיטור. הטמפרטורה בדרך כלל עומדת על סביבות 70 מעלות צלזיוס, בעוד שרמות הלחות נשארות בסביבות 90%.

3. סאונה אינפרא אדום: קרני אינפרא אדום נפלטות מדוד חשמלי. הם מחממים את הגוף ישירות, חודרים עמוק יותר לתוך הרקמה מאשר חום הסביבה.

אלו הם חלק מהסוגים הנפוצים ביותר של סאונה, אם כי ישנן כמה אפשרויות אחרות, כולל סאונות קרח.

אנו רוצים להראות לכם כיצד ליצור סאונה ביתית משלכם
במאמר זה, אנו רוצים להראות לכם כיצד ליצור סאונה ביתית משלכם.

חשוב לבחור מקום קרוב לשקע בקיר ולבחור חדר עם אוורור טוב. זכור שאתה יכול גם ליצור את הסאונה שלך בחוץ. נסו לחפש משטח אחיד, והקפידו לכסות את התקע כדי שלא יבוא במגע עם מים.

יצירת סאונה ביתית משלך

כשזה מגיע ליצירת סאונה ביתית משלך, אתה יכול לקנות ערכה שלמה, שתוכל למצוא בחנויות מתמחות. לחלופין, אתה יכול לבנות את כל העניין מאפס. אם תחליטו ללכת על האפשרות השנייה הזו, הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא לבחור את המקום הנכון לסאונה הביתית שלכם. זה צריך להיות מקום שיש בו גישה נוחה לאינסטלציה ולאספקת החשמל שלך.

לאחר מכן, חשוב לחשוב איזה סוג של סאונה אתה רוצה, בין אם זו אינפרא אדום או סאונת סלע לבה. לאחר שתקבלו החלטה, תצטרכו להתחיל לבנות את מבנה העץ. כמה שיותר פשוט יותר טוב.

כפי שכבר הזכרנו, אוורור הוא היבט חשוב שיש לזכור. באופן אידיאלי, צריך להיות פתח אוורור בתקרה, עוד אחד ברצפה ועוד אחד מעל השקע בקיר. לאחר מכן תצטרך לחשוב היכן אתה רוצה למקם את החלונות והספסלים שלך.

השלב הבא הוא לרפד את הפנים בפיברגלס ולהתקין מחסום אדים כדי להגן על הפיברגלס מפני הלחות. לאחר מכן, אתה יכול לבנות את הקיר החיצוני והגג (עם עץ או רעפים) ולהתקין מערכת חימום.

השכבה העליונה של הריצוף צריכה להיות עשויה מפסיפס קרמיקה, ואילו השנייה צריכה להיות מורכבת מקרשים רפויים. לאחר מכן תוכל להמשיך להתקין את דוד הסאונה. לבסוף, כל מה שנותר לעשות הוא לרהט את הסאונה שלך בספסלים וחלונות, וסיימת!

לבסוף, זכור שאתה יכול גם להוסיף כל קישוט ואביזרים שאתה אוהב כדי ליצור את הסביבה המרגיעה המושלמת.