גיזום הגינה שלך: למד איתנו

גיזום הגינה שלך חיוני לצמחים בריאים
גיזום הגינה שלך חיוני לצמחים בריאים.
רוצים לדעת את היסודות של גיזום? בפוסט שלנו, למד על השלבים הבסיסיים ללימוד כיצד לגזום את הצמחים שלך בצורה נכונה.

גיזום הגינה שלך חיוני לצמחים בריאים. אתה צריך לוודא שאתה גוזם את הצמחים שלך בזמן מסוים מדי שנה כדי לשמור אותם חזקים וגדלים.

בעוד שכל מין דורש סוג אחר של גיזום, אנחנו רוצים ללמד אותך איך להתחיל.

עם היסודות, אתה יכול לגזום עצים, שיחים, עשבי תיבול ועצי פרי. קרא כיצד לגזום את הצמחים שלך ומתי לעשות זאת למטה. על ידי גיזום נכון, אתה יכול לראות אותם גדלים בריאים ולשמור על הגינה שלך יפה כל השנה.

איך לגזום את הגינה שלך

אם אתה רוצה לשמור על הצמחים שלך חזקים על ידי גיזום נכון, תחילה וודא שאתה מכיר את המין המדויק של הצמחים שיש לך בגינה שלך. שקול את הנקודות הבאות לגיזום:

  • עיצוב אינו חובה
  • כל מין לא ידרוש את אותו סוג של גיזום
  • אתה צריך לגזום את הצמחים שלך בזמן מסוים בכל שנה
  • הקפידו לחתוך את הענפים והעלים עם כלי הגינון המתאימים

לאחר שתבינו את העקרונות הבסיסיים הללו, תוכלו להמשיך ללמוד את סוגי הגיזום השונים, כיצד והזמן הטוב ביותר לגזום.

סוגי גיזום

אמנם אתה לא בהכרח צריך לגזום את הצמח שלך כדי שהוא יגדל, ישנן מטרות אחרות לגיזום. אתה יכול לגזום כדי לעצב צמח או כדי לשלוט בצמיחתו.

גיזום לצורה

צמחים גדלים כרצונם. אבל אם אתה רוצה לשלוט בצמיחה שלהם ולשמור על גודל או צורה מסוימים, עיצוב הוא משהו שאתה צריך לשקול. על ידי עיצוב, אתה יכול למנוע מהעצים והשיחים שלך לצאת משליטה ולשמור אותם בצורה או גודל מסוים.

גיזום לתחזוקה

גיזום לשמירה על צמח הוא אפשרות נוספת שמונעת מהם להתייבש או למות. אתה צריך לגזום בזמן מסוים בכל שנה כדי לחסל עלים וענפים מתים.

מתי לגזום

את רוב הצמחים יש לגזום בסוף החורף. על ידי גיזום בזמן זה, אתה מכין אותם לאביב. כתוצאה מכך הם גדלים ופורחים בצורה בריאה ונכונה. אמנם יש צמחים מסוימים שצריך לגזום בעונה אחרת, אבל בדרך כלל יש לגזום עצים ושיחים בסוף החורף.

גיזום הצמחים שלך בחורף יוודא שהם מוכנים לפרוח ולגדול באביב.

איך לגזום את הצמחים שלך

מציאת המזמרה הטובה ביותר לגיזום הגינה שלך
מציאת המזמרה הטובה ביותר לגיזום הגינה שלך.

תזדקק לכלים הנכונים כדי להתחיל. ישנו מגוון עצום של מזמרות גיזום בשוק, אז וודאו שאתם בוחרים את אלו הטובות ביותר שמתאימות לצמחים שיש לכם בגינה.

מציאת המזמרה הטובה ביותר לגיזום הגינה שלך

בין המגוון ניתן למצוא מספרי גיזום ביד אחת. אלה פועלים לחיתוך ענפים דקים יותר משיחים קטנים. אתה יכול גם למצוא מזמרות גיזום בשתי ידיים, בעלות להבים גדולים וחדים יותר וידית עץ חזקה.

סט מזמרה בשתי ידיים יאפשר לכם לגזום עצים ושיחים צפופים יותר עם ענפים עבים יותר. חפשו את המזמרה המתאימה ביותר לגינה שלכם ותתחילו.

צמחים פורחים

אתה צריך לגזום צמחים פורחים, כגון הידראנגאה, שיחי ורדים או עצי פרי כדי לעזור להם לפרוח יותר. בחרו סט מזמרה מתאים וחתכו את הגבעולים באלכסון. כמו כן, זכרו לחתוך לפחות 30% מכל אורך הגבעול.

לעשות אחרת ולחתוך רק חלק קטן מהגבעולים לא יועילו לצמחים שלך. בצע חיתוך נקי, מדויק ואלכסוני. על ידי חיתוך נכון, תשמרו על הצמחים שלכם בריאים ומוכנים לצמוח ולפרוח יותר.

הסרת ענפים ועלים מתים

אתה גם צריך להסיר מכשולים מהצמחים שלך בעת גיזום. במילים אחרות, הסר את כל הענפים והעלים המתים כדי לשמור על הצמח שלך ירוק ומוזן היטב. זה חלק מטיפול נכון בצמחים ומונע מהם להתייבש ולמות.

כפי שקראתם איתנו היום, גיזום אינו פשוט כפי שהוא נראה. אם תגזום בצורה שגויה או בזמן הלא נכון, סביר להניח שהצמח שלך ימות. אז ודא שאתה יודע איזה מינים יש לך ואיזה סוג של גזם וטיפול הם דורשים.

אם תעקבו אחר הצעדים שלנו ותעשו את המחקר שלכם, תוכלו ליהנות מגן יפהפה כל השנה.