עיצוב הבית המחמיר, הטרנד החדש

סגנון העיצוב המינימליסטי קשור ישירות לעיצוב המחמיר
סגנון העיצוב המינימליסטי קשור ישירות לעיצוב המחמיר.
זה לא הכרחי לקשט יתר על המידה את הבית שלך; אתה יכול להשתמש רק ביסודות כדי שתרגיש בנוח באווירה פשוטה והרמונית.

מי אמר שצריך לקשט יתר על המידה ולמלא כל חלל בבית בחפצים? בימינו, קיימות אפשרויות מסוגננות חדשות, כגון עיצוב ביתי מחמיר, טרנד חדש שהופך פופולרי בעולם עיצוב הפנים. אין ספק שמדובר בקונספט מעניין, ודי פשוט לביצוע.

אתם כנראה רגילים שהמדפים שלכם עמוסים, המגירות עולות על גדותיהן, השולחנות מלאים בגאדג'טים, סיכויים דקורטיביים וסופים וכו'. לפעמים זה עשוי להרגיש שאתם צריכים למלא את הבית שלכם בדברים כדי שירגיש נעים.

עם זאת, סגנון העיצוב המחמיר הוא הדרך ללכת. זהו סגנון עיצוב מקורי למדי מכיוון שהוא שובר את כללי העיצוב האופייניים. התוצאה היא עיצוב חדשני יותר, כאשר הדברים שאתם צריכים בבית הם הבסיס לקישוט.

חוסר תפאורה מבלי לאבד את המהות

איך אפשר ליצור עיצוב הבית ללא פריטי נוי? חשוב ליצור הרמוניה בין ערכת הצבעים לריהוט כדי לוודא שלא תאבדו את המהות של הבית שלכם . אתה לא יכול פשוט להחזיק בית כמעט ריק, אתה צריך לכלול את האלמנטים הנכונים.

מה שסגנון זה משיג הוא ניקוי האווירה, חמצן החדר והשגת טיהור הקווים והצורות. סוג זה של עיצוב לא אומר להיפטר מהכל ולהשאיר רק חדרים ריקים.

מה שזה כן קשור הוא שימוש במשאבים בסיסיים כדי לכסות את צרכי הדייר. כך הוא שומר על מהות המקום. זה מונע את הסיכון של אחסון מוגזם וצבירת דברים שאין בהם צורך. ובו בזמן, זה יוצר מרחב מחיה הרבה יותר עכשווי שבו אתה חופשי להיות יצירתי.

העיקרון הבסיסי שעליו מושתת סגנון העיצוב המחמיר הוא פונקציונליות
העיקרון הבסיסי שעליו מושתת סגנון העיצוב המחמיר הוא פונקציונליות.

זה לא על להיפטר מהכל, אלא על בחירת מה שפשוט נחוץ.

קווים, פרופורציות ואסתטיקה

כמובן, צריך להיות קצת קישוט. החדרים צריכים להכיל את מה שהם צריכים. כך תוכלו ליהנות מאסתטיקה פשוטה ובסיסית בביתכם, בה הביטוי האמנותי מצטמצם למינימום.

הנה כמה הצעות ליצירת סגנון זה בבית שלך:

  • הרהיטים שבהם אתה משתמש בכל חדר צריך להיות פונקציונלי. כלומר, במקום שכל הבית יהיה אוסף אקלקטי של חפצי עיצוב שונים, כדאי למקד את הסגנון של כל חדר בשימושיות. תחשוב על מה שאתה צריך, אל תשים את הפוקוס רק על רהיטים ראוותניים ובלתי מעשיים.
  • כדי להשיג מראה פרופורציונלי בכל חדר, שימו לב לצורתו של כל רהיט והניחו כל פריט בצורה הגיונית. זה לא הגיוני פשוט למקם את הרהיטים באופן אקראי בכל מקום, אתה צריך להיות מודע למה שאתה רוצה להשיג.
  • נסו לשפר את ההרמוניה של החדר, אל תהיו לא עקביים. אם אתה משאיר כמה פינות ריקות, אל תדאג. אזורי החדר שיש בהם פריטים יתמודדו עם החללים הריקים ויעניקו תחושת שלווה.

פריטי העיצוב המעטים ישחקו תפקיד חשוב מכיוון שלא יהיו הרבה פריטים נוספים שימשכו את העין.

פונקציונליות כבסיס לעיצוב הבית המחמיר

העיקרון הבסיסי שעליו מושתת סגנון העיצוב המחמיר הוא פונקציונליות. כל מה שיש לך בבית צריך להיות בסיסי, פשוט ושימושי. כמה מאפיינים נוספים שיעזרו לך להשיג סגנון זה הם אלה:

  • השתמשו בריהוט שימושי, בין אם משום שכל פריט ממלא תפקיד כלשהו, או פשוט משום שהוא תורם בצורה פשוטה וישירה לאסתטיקה של החדר. אל תכלול קישוטים חסרי תועלת כי הם רק יפריעו להרמוניה של החדר.
  • כאשר אנו מדברים על פונקציונליות, אנו מתייחסים גם למושגים כמו פשטות, הסכמה, מידתיות ושימושיות. לא ניתן להבין רהיט או חפץ אחר אם לא ניתן להשתמש בו בשום צורה.
  • היפטרו מהקונספט של ריהוט שאינו מתחבר אסתטית לשאר העיצוב. מדובר בחיפוש אחר מרחב ומעשיות. החדר הרבה יותר הגיוני ככה - הוא הופך למקום נוח ולא מסובך.

עיצוב מחמיר ומינימליזם

סגנון העיצוב המינימליסטי קשור ישירות לעיצוב המחמיר. בתוך המינימליזם, אתה יכול למצוא משאבים בסיסיים ושימושיים, כמו עיצובים עדינים ופשוטים. מה שרק נוי מפנה את מקומו למה שפונקציונלי.

הטרנד המינימליסטי דוגל במרחב גדול יותר המאפשר אווירה רעננה ונינוחה. חוסר בפריטי עיצוב אומר שאתה נמנע מרוויה יתר של החדר. הצורות והקווים מצטמצמים כך לבסיסי ביותר.