טיפים לעיצוב בית עם תקרות גבוהות

אם בבית שלכם יש תקרות גבוהות
אם בבית שלכם יש תקרות גבוהות, תזדקקו לריהוט גבוה יותר, בפרופורציה לגובה הקירות.
תקרות גבוהות מציעות כל כך הרבה פוטנציאל, ובעיקר גורמות לחדרים להרגיש מרווחים להפליא.

מנקודת מבט דקורטיבית, בתים עם תקרות גבוהות בולטים במיוחד. יש להם כל כך הרבה פוטנציאל, מה גם שהם יוצרים תחושת מרווח שלא מוצאים בבתים אחרים. עם זאת, בגלל זה, יצירת חלל חם ומזמין יכולה להיות משימה קשה.

אם לבית שלכם יש תקרות גבוהות, או שאתם חושבים לעבור לדירה כזו, אז המשיכו לקרוא - ייתכן שתזדקקו לעצתנו.

הריהוט

הפריסה הנכונה עבור הרהיטים שלך יכולה לעזור ליצור תחושה של לכידות והרמוניה.

אם בבית שלכם יש תקרות גבוהות, תזדקקו לריהוט גבוה יותר, בפרופורציה לגובה הקירות. אולי כדאי להציב כונניות ומדפים כדי לעזור לקשט את הקירות ולמנוע מהם להיראות חשופים.

רהיטים קטנים יותר יקלקלו את האסתטיקה ולא ישפיעו כמו שצריך. כדאי לקבץ את הרהיטים לפי האזורים והתפקודים השונים: פינת אוכל, סלון, משרד... זה יעניק לחדרים תחושה גדולה יותר של חמימות וסדר.

לא רק חשוב לבחור ריהוט גדול וחזק יותר - אתה צריך לדעת איך לארגן אותו בצורה הטובה ביותר בתוך החלל.

הקירות

ציורים רחבים נראים נהדר בחדרים עם תקרות גבוהות
ציורים רחבים נראים נהדר בחדרים עם תקרות גבוהות, ומעניקים תחושת איזון לקירות.

הדבר הראשון שאתה צריך לקחת בחשבון הוא הפרופורציות. כדי לעשות זאת, תצטרך להבין חוקי פרופורציה מסוימים, כמו כלל השלישים. זה כרוך בחלוקת הקיר לשלושה, כך שתהיה תחושה של איזון באופן שבו הוא מעוצב.

טכניקה אחת היא לתת יותר בולטות לשלישי המרכזי - בלי לעבור יותר מדי, כמובן - הקפדה להכניס יותר "משקל" ויזואלי לקטע הזה.

אולי כדאי גם לקשט את התקרה עם פיתוחים. זה ייצור אשליה שהתקרה נמוכה יותר, ולכן מסבירת פנים יותר. ניתן לצבוע את אלה גם בצבעים שונים. אם אתה משתמש בצבעים כהים יותר, זה יגרום לתקרה להיראות נמוכה יותר. אם אתה משתמש לבן לעומת זאת, זה יגרום לחדר להיראות בהיר יותר, ומרווח יותר.

שטיחים

הוספת שטיחים או שטיחים לחדר שלך תעזור להקטין חזותית את גובה התקרה. למעשה, אם יש לך עין טובה לבדים, תוכל להשתמש בפסיפס כדי ליצור תחושה כמעט ערבית, שתעניק לחדר שלך תחושה נהדרת של אופי וסגנון.

ציורים

ציורים רחבים נראים נהדר בחדרים עם תקרות גבוהות, ומעניקים תחושת איזון לקירות.

יצירת מעין קולאז' באמצעות מבחר של ציורים בגדלים שונים היא טכניקה הנראית לעתים קרובות במגזינים לעיצוב הבית כרגע. אבל כמו בכל רעיונות עיצוב, זו שאלה של טעם אישי. תוכלו לסדר את הציורים לפי חוש הסגנון שלכם, כך שיתאימו בצורה הטובה ביותר לטעמכם. באמת אין כלל קבוע כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

רעיון נוסף הוא לשלב את צבע הקירות עם ערכת הצבעים המשמשת בציורים, כדי ליצור תחושת ניגודיות. אל תפחדו להיות נועזים כשזה מגיע לצבעים!

מראות

אם אתה רוצה לגרום לחדרים שלך להיראות רחבים יותר ולתת להם יותר עומק, אולי תרצה להוסיף כמה מראות. בשילוב עם חלונות גדולים, הם יעזרו להביא תחושת בהירות, לנטרל את גובה החדר.

האור

זה כנראה לא יתפלא שהתאורה באמת חשובה בכל הנוגע לעיצוב בית עם תקרות גבוהות ולכן חשוב להקדיש תשומת לב מיוחדת להיבט הזה.

ככל שהגג גבוה יותר כך תזדקק ליותר תאורה מלאכותית. הסיבה לכך היא שעם תקרות גבוהות יותר, האור הטבעי פחות מרוכז.

אם לבית שלכם יש תקרות גבוהות
אם לבית שלכם יש תקרות גבוהות, או שאתם חושבים לעבור לדירה כזו, אז המשיכו לקרוא - ייתכן שתזדקקו לעצתנו.

הוספת תאורה מלאכותית נוספת תוסיף לכן תחושת חמימות ונוחות רבה יותר. מנורות, נרות, אורות פיות ומנורות מושלמים עבור סוג זה של בית. הם יגרמו לחדר להרגיש חם יותר, ויצרו אווירה נעימה ומסבירת פנים.

אהילים

הדבר הראשון שאתה צריך לזכור הוא שאתה צריך לבחור אהיל שמתאים לקנה המידה של החדר. אם מדובר בחדר גדול במיוחד, חפשו נברשת גדולה; נברשת קטנה רק תגרום לחדר להיראות גדול יותר.

אנו ממליצים לבחור אהיל תלוי, מכיוון שהוא יקטין חזותית את המרחק בין הרצפה לתקרה. הקירות יאבדו את תחושת המרחב הזה, והחלל יחזור לממד "אנושי" יותר. אולי כדאי לך ללכת על אהיל מודרני יותר או יותר קלאסי, בהתאם לסגנון הדקורטיבי של הבית שלך. למרבה המזל, ישנם אלפי סוגים שונים לבחירה.

צבעים

כפי שכבר הזכרנו, תקרות גבוהות יכולות לגרום לחדר להיראות קר ולא מסביר פנים. כאן נכנסים לתמונה הצבעים.

אחת הדרכים להתמודד עם בעיה זו היא לצבוע את הקירות בגוונים כהים יותר, מכיוון שהם יכולים לעזור לחדר להיראות קטן יותר. אתה יכול גם לתלות טפט צבוע, או טפט עם הדפסים גדולים ומודגשים. אם תחליט לצבוע את הקירות בלבן, זה ישפיע הפוך. החדרים ייראו קרים וגדולים עוד יותר.

לכן, אם אינכם רוצים לאבד את תחושת ההרמוניה הזו, אנו ממליצים לכם לצבוע את התקרה והקירות באותו צבע.

תקרות גבוהות מציעות לנו הזדמנות לתת דרור לדמיון שלנו ולנסות כמה טכניקות קישוט שונות. קירות גבוהים יותר אומר שאתה יכול גם להתקין חלונות גדולים יותר ולהנות מחדר מלא באור טבעי.