כסאות מעוצבים - מכירים אותם בשמם?

הידוע כמלך הכיסאות מכיוון שיצר למעלה מ-500 כסאות מעצבים
הנס J. Wegner הדני, הידוע כמלך הכיסאות מכיוון שיצר למעלה מ-500 כסאות מעצבים, עיצב אותו עבור החברה הדנית Carl Hansen & Son.
כסאות מעצבים איקוניים אלה נהדרים לקישוט כל חלל. לאחר קריאת מאמר זה תוכל לחפש אותם לפי שמם.

מעצבי פנים תמיד מחפשים את החלק המגניב הזה כדי להוסיף סטייל לבתיהם. כסאות מעוצבים הם אובייקטים מיוחדים בהקשר זה. זה בגלל שהם מגלמים הרבה בחבילה אחת. לכן, היצירה שלהם דורשת ידע בהנדסה וחומרים, ארגונומיה, ובעיקר, יצירתיות.

כיסא טוב הוא יותר מתפקוד אחר צורה, הוא גם אומנות.

לכיסאות מעוצבים יש שמות

כיסא טוליקס

הכיסא הזה שעוצב על ידי Xavier Pauchard בשנת 1924 הוא, ללא ספק, אחד הפופולריים במסעדות. מכיוון שהוא ניתן לערום ומוצק, הוא לא צריך הרבה יותר כדי להיות במרכז תשומת הלב. עשוי מפלדה מגולוונת, הוא כעת חלק מקולקציית העיצוב של מרכז פומפידו בפריז.

כיסא צד מפלסטיק של אימס (DSW)

המעצבים האירופאים צ'ארלס וריי איימס יצרו את הכיסא הזה בשנת 1950, הם ארגנו תחרות עיצוב רהיטים בעלות נמוכה ב-MoMA בניו יורק. לפיכך, זה היה כיסא הפלסטיק התעשייתי הראשון. המעצב מכר את הזכויות להרמן מילר, שעדיין יש לו את זה במגוון שלהם. הכסא פשוט, נוח ונותן נופך של פשטות לכל חלל.

כיסא לילה אלנד

קרל ממסטן עיצב את הכיסא הזה בשנת 1924 וסטולאב ייצר אותו. זה היה סוג של שיאו של עיצוב ריהוט שוודי. אז, אם אתה חובב עיצוב סקנדינבי, מצא אחד מהכסאות האלה, מכיוון שהוא אחד המרכיבים המרכזיים שבהם ניתן לתת מהות נורדית לכל חלל. החומר העיקרי הוא עץ, כמובן, והקווים שלו פשוטים אך חמימים.

כסאות מעצבים של Thonet

אוגוסט תונט עיצב את הכיסא הזה בשנת 1904. יש אנשים שמכירים אותו גם כ"כיסא ביסטרו", "כיסא קפה וינאי" או "כיסא מספר 14". אז זה היה הרהיט הראשון שיוצר באופן תעשייתי ובנייתו מורכבת משש חתיכות של עץ מעוקל מאודה, עשרה ברגים ושני אומים. בדרך כלל, רוב האנשים אוהבים את זה בגלל הפשטות והמעשיות שלו.

כיסא טוליפ

Finn Eero Saarinen יצר את זה עבור Knoll בשנת 1955. כיסא הצבעונים עם הקווים העתידניים שלו יוצר מפיברגלס. הוא הפך במהירות לאחד הסמלים המבוקשים ביותר של שנות ה-60 בשל הופעתו במסע בין כוכבים. האם אתה צעיר מכדי לזכור? זה היה חלק מהקישוט של החללית המקורית.

כיסא ברצלונה

כסאות מעוצבים הם אובייקטים מיוחדים בהקשר זה
כסאות מעוצבים הם אובייקטים מיוחדים בהקשר זה.

מיס ואן דר רוהה, אחד ממנהיגי הבאוהאוס, עיצב את כיסא ברצלונה בשנת 1929 עבור הביתן הגרמני של התערוכה האוניברסלית שהתקיימה באותה שנה בקטלוניה. זהו אחד הכיסאות האלגנטיים והנוחים ביותר שקיימים, מושבי הקיר הרומי העתיק היו השראה ליצירה זו.

כיסא רפאים לואי

פיליפ סטארק הוא האדריכל שתכנן את הכיסא הזה. הוא יצוק בפוליקרבונט בחתיכה אחת. כיסא זה הוא למעשה ההמצאה המודרנית של כסאות לואי ה-16 הבארוקים. זה לוקח את שמו בעקבות הקווים השקופים והרפאים שלו.

כסאות מעצבי המרפק

זהו אחד הכיסאות הפופולריים ביותר בתקופה האחרונה. הנס J. Wegner הדני, הידוע כמלך הכיסאות מכיוון שיצר למעלה מ-500 כסאות מעצבים, עיצב אותו עבור החברה הדנית Carl Hansen & Son. החומר העיקרי הוא עץ והקימורים הפשטניים מקסימים למדי.

כסאות מעוצבים ברבור

ארן ג'ייקובסן, אדריכל דני, יצר את הכיסא הזה בשנת 1958. מעניין שכסא המעצב הזה קיבל את השראתו מדמות הברבור (ומכאן שמו). זה היה חלק מהלובי של מלון SAS Royal בקופנהגן במשך זמן רב.

כיסא פנטון

במקרה, מכיוון שאנו מדברים על מעצבים דנים, בל נשכח את הכיסא שהגה ורנר פנטון, אותו הכיסא שייצרה ויטרה ב-1967. זו הייתה הפעם הראשונה שמישהו יצק כיסא פלסטיק בחתיכה אחת. זה מאוד גמיש ונוח ולכן הוא מועדף בקרב חובבי עיצוב טוב.

כסאות מעצבים פרפר (BFK)

לבסוף, הכיסא הספרדי הזה שהומצא על ידי ברצלונה אנטוני בונט וקסטלנה ב-1938, מזכיר לנו פרפר. החומרים של העיצוב המקורי הם ברזל ועור וכיסאות הטריפולינה ששימשו את הצבא הבריטי שימשו השראה.

למרות שהם חסרים את הנוחות והרגישות העיצובית של הכיסאות המקוריים, ניתן למצוא העתקים רבים של כל הכיסאות הללו בשוק. היופי שלהם לבדו הופך סביבה לחלל אמיתי עם אישיות עיצובית. איזה מהם היית בוחר?