נקה את השטיח שלך מבלי להזיז אותו

בפוסט של היום נראה לכם כיצד לנקות את השטיח שלכם מבלי להזיז אותו
אך אל דאגה, בפוסט של היום נראה לכם כיצד לנקות את השטיח שלכם מבלי להזיז אותו.
חושבים שעליכם להרים את השטיח שלכם כדי לנקות אותו כראוי? תחשוב שוב! אתה יכול להשתמש במוצרי ניקוי טבעיים או שנרכשו בחנות כדי לנקות אותם ביעילות.

אם יש לך שטיח מונח בחדר, כמו חדר שינה או סלון, ניקוי זה יכול להיות משימה מייגעת. זה נכון במיוחד כאשר יש לך אחד גדול או כבד מכדי להזיז אותו. אבל אל דאגה, בפוסט של היום נראה לך איך לנקות את השטיח שלך מבלי להזיז אותו.

עצות ניקוי יעילות לשטיח שלך

שמירה על שטיח נקי חשובה ביותר מסיבות שונות. ראשית, שטיחים מלוכלכים לא נראים טוב.

שנית, עלינו להזכיר את הגורם הבריאותי: שטיח מלוכלך צובר אלרגנים ואבק. זה יכול לתרגם לאלרגיות או בעיות נשימה עבורך ועבור משפחתך. קרא את הטיפים שלנו לניקוי שטיחים:

1. ואקום

זו מטלה משעממת אבל זה חיוני לשמור על הבית שלך נקי. אם יש לכם חיות מחמד, אנו ממליצים לשאוב אבק פעמיים בשבוע.

לפני שאיבת השטיח שלך, וודא שאין עליו שום דבר כמו צעצועים או מטבעות. בדוק גם מתחת לרהיטים ולספה שלך.

הפק את המרב מכל הכלים שמגיעים עם השואב שלך. אחד מהם יעזור לך לנקות את השטיח שלך בצורה יעילה יותר. אל תשכחו לשאוב את כל הפינות שבהן מצטבר אבק בדרך כלל.

2. נקו באופן קבוע

אם אתה מפיל משהו ומכתים את השטיח, נקה אותו מיד. הסרת כתם טרי קלה יותר מאשר כתם ישן.

תצטרך סמרטוט לבן נקי ופשוט כדי להסיר את הכתם. הימנע מדוגמיות מכיוון שהם עלולים לדמם לתוך השטיח. אתה יכול גם להשתמש במגבות נייר רגילות.

לחץ את הסמרטוט על הכתם כדי לספוג את הנוזל ולהסיר שאריות. לאחר מכן, השתמש בסמרטוט לח נוסף כדי לסיים את העבודה. אנו מציעים להימנע מברשות מכיוון שהן עלולות להזיק לסיבים של השטיח שלך.

3. השתמש בחומר ניקוי טוב

שמירה על שטיח נקי חשובה ביותר מסיבות שונות
שמירה על שטיח נקי חשובה ביותר מסיבות שונות.

החנויות מציעות עשרות מנקי שטיחים. חומרי ניקוי או סבונים אלו מגיעים בדרך כלל בצורת תרסיס או נוזל לשימוש קל יותר. קרא בעיון את התוויות של חומרי ניקוי רב שימושיים מכיוון שלא כולם מתאימים לשטיחים.

כדאי להשקיע בניקוי שטיחים טוב. שטיחים הם עדינים ולא כדאי להשתמש במוצרים הלא נכונים.

לפני החלת המוצר על כל השטיח שלך, אנו ממליצים לבדוק תחילה פינה קטנה או תיקון. אל תבדוק את המוצר על הכתם שברצונך להסיר. כמו שאומר הפתגם הישן: התרופה יכולה להיות גרועה יותר מהמחלה.

4. פתרונות שתוכלו למצוא בבית

אולי לא תאמינו, אבל חומרי הניקוי היעילים ביותר הם לרוב הפתרונות שתוכלו להכין בבית עם מרכיבים יומיומיים . הם גם הטיפול הכי פחות פולשני לשטיח שלך. אחד הפתרונות ה"מפורסמים" ביותר הוא תערובת של:

  • 0.5 כוס מי חמצן
  • 4 כפות סבון קסטיליה
  • 3 כפות חומץ
  • אופציונלי: 10 טיפות מכל שמן אתרי לבחירתך

מערבבים את כל החומרים יחד ושופכים אותם על השטיח שלך. השאר את התמיסה למשך 30 דקות. לאחר מכן, להסיר עם סמרטוט לח. יבש את האזור היטב עם מטליות יבשות או מאוורר.

ניתן גם לערבב מי חמצן וכף חומר ניקוי למדיח כלים כדי להסיר כתמים (במיוחד כתמי יין). מרחו את התערובת על האזור והשאירו אותה למשך 30 דקות נוספות. לאחר מכן, הסר בעזרת סמרטוט ומים חמימים.

ניקוי השטיח שלך לא חייב להיות משימה מסורבלת אם אתה שומר אותו מתוחזק היטב. אם נשפך משהו נשפך עליו זכור לנקות אותו מיד.