עצות שימושיות לבחירת השטיח הטוב ביותר לחדר

הסגנון הדקורטיבי שיש לכם בסלון יסמן נקודה חשובה מאוד בבחירת שטיח
הסגנון הדקורטיבי שיש לכם בסלון יסמן נקודה חשובה מאוד בבחירת שטיח.
היום נבחן את אחד האלמנטים החשובים והקשים יותר לבחירה בעת עיצוב סלון - השטיח.

כאשר אתם צריכים שטיח לסלון, המשימה למצוא את המתאים יכולה להרגיש אינסופית. ההיצע המגוון בשוק מקשה על הבחירה. בחירת השטיח הטוב ביותר היא אומנות, והיום אנחנו הולכים לגלות את המפתחות לעשות זאת נכון.

קודם כל, חשוב להבין איך להבדיל מה הצרכים האמיתיים שלך. לפני שתסתכל על מה שיש לחנויות להציע, אתה חייב לחשוב על כמה רעיונות ברורים.

הצעד הראשון הוא להגדיר את התפקיד שהשטיח ימלא. זה יבהיר אם אתה צריך מחצלת בעלת ערימה ארוכה או קצרה, מעוצבת או רגילה וכו'. השלב השני הוא לבחור את הגודל הנכון. ובנוסף לכך, הוא חייב להשתלב בסגנון הדקורטיבי של החדר.

בחירת השטיח הטוב ביותר - פונקציה

איזה תפקיד יהיה לשטיח? אם יש לך חדר עם עיטור פשוט למדי, השטיח יספק אלמנט של מרקם.

לשם כך יש צורך בשטיח בעל ערימה ארוכה או מרקם מתולתל, כמו שטיח של חיקוי פרווה של בעלי חיים, כמו שטיח מעור כבש. כל שטיח שמרגיש רך ודחוס יעבוד.

אפשרות נוספת היא שלרהיטים וקירות הסלון שלכם יש צבעים חלקים ואחידים.

במקרה זה, החדר הוא די הרבה בד ריק. השטיח הוא האלמנט שיאפשר לכם לשלב דוגמה בחדר.

עבור מצב זה, אתה יכול להשתמש בשטיח הודי, עם הדפס בד פרסי, דפוסי דמשק משוכללים, או אפילו דוגמאות גיאומטריות מודרניות יותר.

אם הסלון פתוח ומרווח ויש אזורים שונים באותו אזור, שטיחים יעזרו להגדיר אותם לשימושים השונים שלהם.

אם יש לכם אזור עם ספות ומושבים, תוכלו להשתמש בשטיח כדי למסגר ולהבדיל אותו משימושים אחרים באותו החדר.

בחירת השטיח הטוב ביותר - גודל

בחירת השטיח הטוב ביותר לסגנון החדר שלך
בחירת השטיח הטוב ביותר לסגנון החדר שלך.

לאחר שהגדרתם את תפקיד השטיח, השלב הבא הוא חישוב גודלו. במקרה של שטיחים שיתחמו חלל בתוך חדר גדול יותר, עליהם להיות בגודל ניכר.

אם אתה מתכוון להשתמש בשטיח כדי להגדיר את אזור הישיבה, הוא חייב לכסות את החלל בשלמותו. אם זה לא אפשרי, נסו לוודא שלפחות הרגליים הקדמיות של ספות וכורסאות נמצאות בהיקף השטיח. אחרת, התוצאה לא תהיה שלמה, והשטיח לא ימלא את תפקידו לתחום את החלל.

במקרה זה, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לצייר תוכנית של החדר בקנה מידה ולשחק עם הציור כדי למדוד את השטיח. לפעמים כמה סנטימטרים לא יעשו הבדל גדול, אבל עדיף לוודא לפני הקנייה.

בחירת השטיח הטוב ביותר לסגנון החדר שלך

הסגנון הדקורטיבי שיש לכם בסלון יסמן נקודה חשובה מאוד בבחירת שטיח. שטיחים עגולים הם אחד המועדפים עלינו, אבל סגנון קישוט עכשווי אינו תואם את הסגנון הזה.

סוג זה של פירוט הוא מה שמשפר או הורס את האפקט הסופי. אם הרהיטים קלים, שטיחים מלבניים עם מוטיבים הם אידיאליים. גם אופציה טובה כולל הדפסי חיות המוסיפים נופך של ניגוד לרכות הקיימת.

עבור סגנונות עיצוב פנים מוגדרים, מומלץ לעקוב אחר ההנחיות הספציפיות של כל אחד. אם יש לך סלון עם סגנון עלוב, השטיח צריך לעקוב אחר אותה ערכת קישוט. בסגנונות כגון ארט דקו או ריג'נסי של הוליווד, ישנן קווים מנחים ברורים שיש לפעול לפי בעת בחירת השטיח הטוב ביותר לחדר.

ההזדמנות להוסיף את מה שחסר

המגוון העצום של צורות, דוגמאות וצבעים ששטיחים יכולים להציע הופך אותם לאלמנט האידיאלי להוסיף לחדר ולחבר אותו יחדיו.

אתה יכול לעשות בחירה נועזת מכיוון שכאשר שטיחים יורדים על הרצפה ומכוסים חלקית ברהיטים, הם מציעים מראה עדין. שטיח יכול לסמן את המבטא של החדר, אבל הוא יכול גם להראות את האישיות שלך.

לא משנה מה הפונקציה, הגודל או הסגנון, אל תשכח שקישוט רצפת החדר חשוב לא פחות מקישוט שאר החדר.

שטיחים הם אחד מעמודי התווך של עיצוב הפנים. אין דבר עצוב ומשעמם יותר מקומה ריקה. רצפת הסלון היא המקום האידיאלי להחדיר את החדר באמנות וניגודיות.