יצירת מרחב פרטי לעצמך בבית

אם אתה צריך מרחב פרטי בבית כדי להתחבר לעצמך ולמצוא שלווה הנה כמה רעיונות
אם אתה צריך מרחב פרטי בבית כדי להתחבר לעצמך ולמצוא שלווה הנה כמה רעיונות.
אם אתה צריך מרחב פרטי בבית כדי להתחבר לעצמך ולמצוא שלווה הנה כמה רעיונות.

עבודה, חיי חברה, ילדים, כסף, חדשות... אלה כמה דברים רבים שמלחיצים אותך. אם אתה צריך מקום להירגע, המשך לקרוא. הנה כמה רעיונות ליצירת חלל פרטי לעצמכם בבית.

איקאה, יחד עם הפסיכיאטרית פטרישיה רמירז לופלר, נותנים לך כמה טיפים ליצירת פינה שלווה בבית שלך.

מתחברים לעצמכם

קישוריות יתר וספק כל כך נפוצים בימינו ויכולים לתת כל מיני רגשות מעורבים. לכן חשוב שיהיה לך רגע של שלווה כשאתה חוזר הביתה. אין דבר טוב יותר מאשר מרחב פרטי לעצמך לתרגל הרפיה.

מקום פרטי ומיוחד מאוד

רעיון טוב להתחיל להתחבר לעצמך הוא מקום פרטי ומיוחד להתנתק מהכל, אבל אל תסבך את הדברים יותר מדי. מדובר במציאת פינה שקטה לשבת לבד ולקרוא או סתם להירגע.

היבט מרכזי של זה הוא מציאת מקום עם אור טבעי, למשל, פטיו, מרפסת, או מקום ליד חלון שמכניס את השמש. אתה יכול להוסיף כמה חפצים מיוחדים שנותנים לך השראה ועוזרים לך לזכור את הטוב פעמים, נותן לך שמחה ואנרגיה חיובית.

הפוך את חדר השינה שלך לחלל פרטי אישי

אם יש מקום שיכול לתת לך פרטיות מיוחדת, זה החדר שלך. עם כמה כריות או כריות, אתה יכול להפוך את המיטה שלך למקום נוח לקריאה, האזנה למוזיקה או פודקאסט.

כמו כן, אתה יכול ליצור מקום מרגיע עם כורסה ומנורה, או להשתמש בשולחן כתיבה קטן כדי להתמקד בכתיבה שלך או לצפות במשהו במחשב הנייד שלך.

"כשאתה מקדיש זמן למנוחה מודעת, הנוירונים שלך מופעלים הרבה מעל הממוצע, זה אומר שמנוחה פעילה מפעילה יותר נוירונים. המוח שלך תופס את הרגע שבו אתה לא עושה כלום, כשאתה לא מודע לכלום או משתמש בפונקציות הקוגניטיביות שלך לקבל החלטות או להתמקד במשהו, להתחדש, למחזר ולאחסן את הנלמד. מנוחה קוגניטיבית, כמו שינה, משפרת את התפקודים הקוגניטיביים שלך".

-פטרישיה רמירז לופלר-

פתח מודעות ומיקוד במרחב הפרטי שלך

הנה כמה רעיונות ליצירת חלל פרטי לעצמכם בבית
הנה כמה רעיונות ליצירת חלל פרטי לעצמכם בבית.

דבר נוסף שאתה יכול לעשות כדי למצוא את הזמן הזה לשקט ולהתחבר לעצמך הוא לעשות פעילויות הדורשות מיקוד מוחלט, כמו יוגה, מדיטציה או מיינדפולנס.

אתה מתמקד במה שאתה עושה באותו זמן ושוכח, לרגע, מכל השאר. אתה יכול להגדיר את החלל הפרטי הזה בחדר השינה שלך או בסלון, עם קטורת, כמה נרות ארומטיים, פרחים... השמע קצת מוזיקה מרגיעה כדי לנסות וללמוד איך לשלוט בראש שלך.

אם יש לכם ילדים, ציירו וצבעו איתם מנדלות. הם יבדרו וכולכם תעבדו על מודעות מלאה וגמישות מוחית.

אם אתה אוהב לקרוא, הנה כמה טיפים ליצירת פינת קריאה בבית. כמו כן, זוהי דרך טובה לתת מנוחה למוח שלך ולהזין את המוח שלך בסיפורים מעוררי השראה. תוסיפו כורסא, אור וקצת יצירתיות ותראו כמה זה נראה טוב.

טיפול אישי

לפעמים, יש לך אחריות שגורמת לך להרגיש מוצף, אבל אתה צריך למצוא זמן לעצמך. אין מקום טוב יותר לזה מאשר חדר האמבטיה שלך, שבו אתה יכול לקבל טיפול ספא שגורם לך לזהור. מה דעתך על מסכת לחות? פדיקור או מניקור? או נסה את המדריך הזה כדי לסלסל את השיער שלך!

אתה צריך לשמור הכל מסודר ובהישג יד בארון שלך, אז עשה את אותו הדבר ושמור גם על חדר האמבטיה שלך נקי ומסודר. זו תהיה פעילות מנחמת.

"למרות שאנחנו יצורים חברתיים, טיפול עצמי, איזון רגשי וכבוד עצמי משתפרים כשאתה מבלה עם עצמך."

-פטרישיה רמירז לופלר-